Dni Otwarte Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego
Udział uczniów XXX Liceum Ogólnokształcącego w dniach otwartych Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytet Łódzki, które odbyły się 9 kwietnia 2026 roku, był cennym doświadczeniem edukacyjnym i inspirującym spotkaniem ze światem nauki.
Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną wydziału, obejmującą kierunki takie jak stosunki międzynarodowe, politologia czy bezpieczeństwo narodowe. Pracownicy naukowi oraz studenci uczelni przedstawili specyfikę studiów, możliwości rozwoju oraz perspektywy zawodowe po ukończeniu poszczególnych kierunków.
W programie dnia otwartego znalazły się również interesujące wykłady i warsztaty tematyczne, które pozwoliły uczestnikom lepiej zrozumieć aktualne zagadnienia związane z polityką międzynarodową, dyplomacją oraz współczesnymi wyzwaniami globalnymi. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w zajęciach, zadawać pytania oraz wymieniać się spostrzeżeniami z prowadzącymi.
Dodatkowym atutem wydarzenia była możliwość zwiedzenia budynku wydziału oraz poznania atmosfery życia studenckiego. Bezpośredni kontakt ze studentami pozwolił licealistom uzyskać praktyczne informacje dotyczące studiowania, organizacji czasu oraz działalności kół naukowych.
Udział w dniach otwartych był dla uczniów XXX LO nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale także pomocą w podejmowaniu przyszłych decyzji edukacyjnych i zawodowych.
